Toyota випустила тестову водневу енергомережу
25.06.2016

Компанія Toyota спільно з партнерами, в число яких увійшли фірми Toshiba і Iwatani, а також адміністрації декількох японських префектур, запустила випробувальний проект зі створення локальної енергосистеми, в якій в якості енергоносія виступає водень.

По суті система, що отримала назву «End-to-End Hydrogen Supply Chain», передбачає вироблення водню, його транспортування і безпосередньо використання на місцях певним транспортом. За задумом авторів, проект повинен наочно продемонструвати переваги водневого палива для економіки та довкілля, а також паралельно виявити можливі недоліки і складності.

Вже давно відомо про стратегічні плани Японії побудувати «водневе суспільство», в якому використання водню дозволило б живити не тільки автомобілі, але і будинки, офіси та інші об’єкти. Однак, крім стимулювання створення водневих автомобілей, реальних кроків в цьому напрямку до сих пір не робилося.

На першому етапі в ролі експериментальних транспортних засобів виступлять вилочні навантажувачі на водневих паливних елементах, побудовані відділенням Toyota Industries. Паливо для них буде вироблятися на території вітрової електростанції Йокогами (її потужність дорівнює 1980 кВт) за допомогою згенерованої нею енергії і електролізерів виробництва Toshiba. А доставлятися водень на місця буде за допомогою вантажних водневих заправників.

 

Деталі за посиланням: http://newsroom.toyota.co.jp/en/detail/11362388/