У Дніпрі школяр розробив модель апарату для прибирання орбітального сміття
29.10.2018
У Дніпрі третьокласник зібрав модель космічного апарата, призначеного для збирання орбітального сміття. Розробку 10-річний Кирило Благодаров спочатку спроектував в 3D-програмі, після чого зібрав її з конструктора Lego. Однак це не всі досягнення, якими може похвалитися юний винахідник – недавно він переміг в регіональному конкурсі NASA і тепер збирається боротися за світову першість з космічного моделювання.
Зайнятості третьокласника можна тільки позаздрити – хлопець щодня дає інтерв’ю, розповідаючи про свою розробку, і знімається в наукових програмах. Крім того, хлопчик знявся у відеоролику, який буде представлений на конкурс NASA Space Apps Challenge.866550_main
Сама ж робота над космічним сміттєзбиральником почалася з того, що Кирило розробив на комп’ютері 3D-модель проекту літального апарату. Сам же Кирило своїм проектом намагається не допустити забруднення орбіти. Адже, за словами хлопця, через 50 років люди не зможуть відправляти в космос супутники через те, що орбіта буде засмічена.
“У навколоземних орбітах багато космічного сміття, і є тільки передбачувані проекти, які зможуть це сміття повномасштабно прибирати. Я подумав і вирішив, що мені хочеться допомогти людству прибрати це сміття. Вже потім я розробив модель пілотованого сміттєзбірника космічного базування. У нього є багато способів прибирання, такі як: маніпулятор, мікросупутник, звичайні і іонні лазери, а також гарпун і сітка”, – пояснив юний винахідник.