У Хмельницькому запрацював муніципальний Центр управління відходами
23.09.2020

Муніципальний центр управління відходами у Хмельницькому — це місце, куди кожен житель міста може безкоштовно здати ТПВ для їх подальшої переробки чи утилізації. Завдяки роботі Центру вдасться скоротити потрапляння відходів на полігон та поступово вирішити питання утилізації великогабаритного сміття. Кожен хмельничанин може привезти і безкоштовно здати: меблі, будівельні відходи; зелені відходи,одяг, побутову техніку, папір, ПЕТ, поліетилен, скло, упаковку, метал, небезпечні відходи, змішані відходи.
Створення такого Центру обійшлося у понад 1,5 млн грн. Це і бюджетні кошти, і кошти підприємства «Спецкомунтранс», зокрема, ті, які воно заробило від дегазації полігону.

«Якщо з переробкою паперу, пет-та інших відходів все більш-менш зрозуміло, то що робитимемо з рештою? Наприклад, меблі пропонуватимемо безкоштовно забрати людям, які їх потребують, одяг теж передаватимемо в соціальні установи, зламану чи застарілу побутову техніку забиратимуть наші ПТУ, що готують спеціалістів з її ремонту. Будівельним сміттям підсипатимемо дорогу до полігону твердих побутових відходів. Головна наша мета – щоб якнайменше відходів, які довго розпадаються, потрапили на полігон. Це один з етапів реалізації концепції «Розумне довкілля», яку ми впроваджуємо з 2017 року. Крім того, що зменшуємо навантаження на сміттєзвалище, ще й виховуємо екологічну свідомість мешканців, вчимо не викидати негабарит на сміттєві майданчики», – зазначив міський голова Олександр Симчишин.