У Рівному почали добувати газ із сміття
30.11.2017

5 вересня 2017 року було відкрито першу у Рівненській області біогазову станцію. Станція буде виробляти електроенергію, чим, власне, і сприятиме дегазації Рівненського полігону твердих побутових відходів. Такий підхід суттєво знизить ризик самозаймання метану, який накопичується у результаті гниття органічних решток.

Задум створення проекту з’явився вже давно, сама станція будувалась 1 рік компанією «Укртепло», практично 7 місяців з яких пішло на отримання різноманітних погоджень. Інвестор розраховує на 15-річний експлуатаційний термін безперебійної роботи.

«Було зроблено 26 свердловин. З них газ піднімається насосами. Починає працювати звичайний газопоршневий двигун. Він «крутить» електроенергію на трансформатор. Виходить приблизно 500 кВт за годину. Можна порівняти із роботою міні-електростанції», — розповів засновник групи компаній «Укртепло» Іван Надєїн газеті «Рівне Вечірнє». За оцінками, станція щороку видобуватиме 2,5 — 4 млн. кубів біогазу, та перетворюватиме його на понад 4 млн. кВт/год. Також інвестор встановить відеоспостереження та пожежні гідранти на полігоні.

Подібні станції в Україні встановлені лише у 15 містах, серед яких Житомир, Київ, Черкаси та Миколаїв.

Також у ГК «Укртепло» розраховують після запуску мережі біогазових станцій розпочати переробку твердих побутових відходів.