У Сєвєродонецьку провели квест на тему Цілей сталого розвитку
28.05.2016

20 травня 2016 року Ресурсний центр зі сталого розвитку при СНУ ім. В. Даля взяв участь в організації та проведенні урочистого святкування Дня Європи в Луганській області. Це свято було організовано Луганською обласною адміністрацією за підтримки Представництва Сєвєродонецького офісу Програми розвитку ООН та інших агенцій. Центральним заходом від Ресурсного центру став квест – динамічна вікторина, присвячена європейським цінностям та Цілям сталого розвитку – орієнтирам глобального розвитку, визнаним всіма країнами – членами ООН.

Квест став дуже цікавою пригодою, яку допомогли організувати та провести волонтери з числа студентів та викладачів СНУ ім. В. Даля. Учасниками квесту стали 13 команд з учнів шкіл міста, студентів та навіть викладачів, а також мешканців Сєвєродонецька і Луганської області. Кожна команда отримала Європаспорти – неофіційне, але тим не менш цінне визнання їхньої готовності та стійкості наміру щодо реалізації євроінтеграційної орієнтації суспільного та власного життя. Команди мали знайти та обійти п’ять локацій, на яких їх ознайомили з Цілями сталого розвитку, відповісти на питання та виконати певні завдання. Питання були оформлені у вигляді кросвордів, вікторин, малюнків, а завдання включали пошук ‘агента’ на площі, участь у міні-флешмобі, пошук предметів, демонстрацію ігор.

13221687_218967171822540_8287081154487726244_n

Учасникам довелося продемонструвати обізнаність в питаннях сталого розвитку, знання європейського досвіду у галузі сталого розвитку, логіку та швидкість мислення. За правильні відповіді та виконані завдання учасники отримували наліпки у Європаспорти та окремі слова, з яких вони мали скласти речення – один з висловів Пан Гі Муна – генерального секретаря ООН – стосовно участі країн у досягненні цілей сталого розвитку. Переможці квеста отримали подарунки.

За словами учасників, їм сподобався надзвичайний формат для заходів такого плану та візуалізація цілей сталого розвитку (які були представлені великими кольоровими кубами). Інші відмітили позитив від волонтерів на кожному з етапів та різноплановість завдань: дотик, активні ігри, кросворди тощо. Самі волонтери відзначили, що квест був цікавий і для них, учасники уважно слухали про цілі сталого розвитку, з інтересом відповідали на питання, брали участь у завданнях та шукали підказки, а захід був яскравим та веселим, і надовго залишиться у пам’яті.

Матеріали взяті з сайту www.greenqb.org

13263882_218967391822518_8238217194653670735_n