У Житомирі в річці виявили небезпечні сполуки
03.04.2023

У Житомирі екоінспектори виявили у річці Тетерів високий вміст азоту, заліза, хлоридів та інших забруднювачів у районі селища Слобода-Селець.
Зазначається, що екоінспектори відібрали проби невідомої речовини зі зливної каналізаційної мережі та з самої річки за 500 метрів вище та нижче місця скиду. Лабораторний аналіз виявив перевищення гранично допустимих концентрацій наступних забруднюючих речовин:
– азот амонійний;
– загальне залізо;
– хлориди;
– хімічне споживання кисню (ХСК);
– біохімічного споживання кисню (БСК-5);
– сухий залишок;
– завислі речовини.

В повідомленні пояснили, що такі перевищення не характерні для стоків з населених пунктів чи підприємств при таненні снігу, чи поливанні вулиць. Зазначається, що представники Житомирського водоканалу та комунального підприємства «Експлуатація штучних споруд» обстежили та відібрали проби води в місці безпосереднього скиду та по всій довжині колектора. Однак одне з підприємств, де стічна вода за кольором була ідентична тій, що скидалася у річку Тетерів, не допустило працівників до огляду мережі. В повідомленні наголосили, що копії матеріалів обстежень та аналізів направили до Житомирської окружної прокуратури та поліції.