Україна має найбільший резерв розвитку біоенергетики в Європі
25.04.2015

Сьогодні Україна використала доступні ресурси біомаси лише на 11%, тоді як країни Європи вичерпали їх на 48%.

Про це заявив старший науковий співробітник відділу відновлювальних органічних енергоносіїв, к.т.н. Інституту відновлювальної енергетики НАН України Микола Жовмір на конференції “Енергоефективні екотехнології” в Івано-Франківську.

За його словами, біоенергетика в Україні порівняно з країнами ЄС має значний резерв розвитку. Наша країна більшою мірою використовує як біомасу відходи сільськогосподарського виробництва, тоді як Європа споживає деревину.

Сьогодні використання біомаси європейськими країнами в середньому становить 8,4% від усіх джерел енергії, навіть, в індустріальній Німеччині цей показник фіксується на рівні 8%. У окремих членів Євросоюзу така частка сягає 25-28%.

Натомість в Україні біомаса, яка може бути сировиною для виробництва не лише електричної та теплової енергії, а й для отримання біопалива на транспортні потреби, використовується на рівні 1,6%.

Окремі області нашої країни мають досить високу оцінку потенціальних об’ємів біомаси. За словами Миколи Жовміра, ресурси біомаси на Івано-Франківщині становлять 800 тисяч тонн, а системне використання ВДЕ в регіоні може забезпечити його потреби у тепловій та електричній енергії на 25%.