Українець використовує міскантус для опалення будинку
30.06.2016

Українець Микола Кікоть використовує міскантус (американський очерет) для опалення власного будинку. Ця рослина характеризується високою урожайністю біомаси (20 т/га), високою енергетичною віддачею та невибагливостю до умов вирощування.

У природних умовах ця рослина виростає до 6 м висоти, діаметр стебел може досягати 6 см, а вегетація може тривати 30 років при щорічному скошуванні. Міскантус в порівнянні з іншими енергетичними культурами (верба, коноплі) має позитивний енергетичний баланс і позитивний баланс гумусу, оскільки після 4-х років вирощування він накопичує 15-20 тонн підземної біомаси на одному гектарі. Урожай надземної біомаси до 20 т з гектара може забезпечити стільки ж енергії, скільки виробляється з 12 т вугілля або 8000 м³ газу. При цьому міскантус не надто вимогливий до якості ґрунту. Рослина має глибоку кореневу систему, яка досягає 2,5 метра в глибину, завдяки чому легко споживає поживні речовини і воду. Завдяки такій кореневій системі гігантеус можна вирощувати на землях, які в даний час не використовуються, наприклад, землі, які зазнали радіаційного забруднення або деградовані, на яких обмежене вирощування продовольчих культур.

Незвичайне паливо Микола Кікоть складує в одному зі своїх господарських приміщень. Раціоналізатор подрібнює очерет на саморобній установці. Микола Кікоть чотири роки тому відчув, що газ для опалення будинку – ризикований варіант і почав вирощувати американський очерет.

Джерело