В Бразилії уряд заохотив населення сортувати відходи
29.07.2016

Куритиба – бразильське місто, населення якого досягло 2,7 мільйона чоловік. Донедавна, більша частина з них проживала в нетрях і не мала найменшого уявлення про те, що таке переробка відходів. Тому відходи (сміття) сміття стало величезною проблемою для мегаполісу. Сміттєвози не могли навіть під’їхати до деяких будинків.

Тоді мером міста було запропоноване унікальне рішення: на межах бідних районів були розставлені сміттєві контейнери з наклейками «скло», «пластик», «папір» і т.д. Хто не вмів читати – могли бачити картинки.

Кожному, хто приносив мішок сміття, видавався талон, який можна було обміняти на транспорт, пакет фруктів і овочів, у свята – на частування. Незабаром тисячі людей очистили місто, навчилися розрізняти види пластику, а шкільна програма по збору відходів дозволила забезпечити приладдям учнів з найбідніших сімей.

Сьогодні 90% жителів щодня здають на переробку дві третини своїх відходів, всі джерела забруднення були виведені за межі Курітіби, а міжнародні видання неодноразово визнавали місто кращим місцем для життя в Бразилії.