В Італії розробили додаток до мобільного телефону, який зменшує кількість харчових відходів
11.05.2016

Щороку мешканці європейських країн викидають на смітник 100 млн тонн харчових продуктів. Згідно з дослідженнями, частина з них є незіпсованою і могла б бути використана. Марне витрачання природних ресурсів та енергії суперечить концепції збалансованого розвитку людства, до якого прагне світова спільнота.

Розроблений у Турині (Італія) додаток для смартфону має назву «Гарна нагода в останню мить» (Last Minute Sotto Casa). За його допомогою зареєстровані користувачі оперативно отримують інформацію про знижки на харчові продукти, термін придатності яких закінчується, а також адресу крамниці.

Цей додаток – гарний приклад економіки спільної участі, де кожен учасник має свої вигоди. Франческо Ардіто, співзасновник додатку Last Minute Sotto Casa, коментує це так: «Продавець виграє: він отримує гроші, які інакше міг би втратити, і має нових клієнтів. Покупець теж виграє, оскільки має чималу знижку на свіжу їжу. І, звичайно ж, виграє планета».

Створений півтора роки тому в Політехнічному університеті Турина цей італійський стартап увійшов до 10 фіналістів Європейського конкурсу соціальних інновацій.

 

Докладніше