В Одесі мають намір очищувати море за допомогою колекторів з мідіями
01.12.2016

В Одесі на засіданні комісії з питань житлово-комунального господарства, екології та надзвичайних ситуацій знову заговорили про проект морських спеціальних колекторів, який вже намагалися реалізувати кілька років тому. Як повідомляє Українська Служба Інформації, в ході засідання завідувач відділом якості водного середовища Інституту біології південних морів НАН України Сергій Дятлов розповів, що проблема чистоти морської води погіршилася ще за радянських часів після того, як збудували хвилерізи і намили пісок.

Сергій Дятлов додав, що необхідність природного очищення зберігається, так як кількість мідій недостатня.

«Піском засипані місця проживання мідій і бичків. Три роки тому ми були готові приймати конструкції і будувати рифи, як у Болгарії. Але в Україні є заборона встановлювати в морі будь-які конструкції», – відзначив Дятлов.

Голова комісії Олександр Іваницький запропонував опрацювати питання звернення до Кабміну з приводу проекту установки схожих на рифи за функціями колекторів, в яких зможуть рости мідії без загрози поїдання природнім ворогом рапаном.

«Кабмін став гнучкий і прогресивний до європрограм, тому питання буде швидше за все вирішено позитивно», – зазначив він.