В пустелі Австралії збудували еко-ферму, що використовує енергію сонця і опріснює морську воду
02.12.2016

В Південній Австралії завершили будівництво ферми в пустелі для вирощування томатів. Еко-ферма Sundrop живитиметься за рахунок енергії сонця, а для поливу томатів використовуватиме опріснену морську воду, пише Reneweconomy.

Відкриття еко-ферми створило 175 робочих місць для австралійців. Це перша комерційна ферма такого масштабу в світі. Вирощувати продукцію Sundrop буде без пестицидів, викопного палива та ґрунтових вод. За рік в теплицях вирощуватиметься близько 15 млн. кілограмів помідорів, які продаватимуться в місцевих магазинах. Крім того, ферма вироблятиме 450 тис. м3 прісної води на рік, що еквівалентно 180 олімпійським басейнам. Еко-ферма заощаджуватиме понад 2 млн. літрів дизельного пального щороку.

Технологія була розроблена датською компанією, що спеціалізується на відновлюваних джерелах енергії.

«За рахунок створення високотехнологічних теплиць, ми розвиваємо рішення для виробництва продуктів здорового харчування таким чином, щоб забезпечити достатній запас продукції. В кінцевому рахунку такі еко-ферми сприятимуть довгостроковій життєздатності сільського господарства в тих регіонах, де не вистачає води і енергії», – сказав директор Sundrop.

Уряд штату підтримав проект, виділивши грант в розмірі $ 6 млн. Проект був також підтриманий Clean Energy Finance Corporation і отримав $ 100 млн фінансування від провідного світового приватного акціонерного капіталу інвестора KKR.