В Україні відкрили першу «зелену» школу з сонячними батареями та системою рекуперації повітря
09.12.2016

У селищі Антонівка (Херсонська область) відкрили першу в Україні «зелену» школу з сонячними батареями та системою рекуперації повітря.

Виготовлену у Фінляндії модульну двоповерхову будівлю загальною площею 1 600 квадратних метрів встановили на території загальноосвітньої школи № 21 у рамках пілотного проекту “Зелена школа”, який реалізується за підтримки Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО (Гельсінки, Фінляндія) та мерії обласного центру, передає Педагогічна пресса.

Навчальний заклад будували з урахуванням технологій енергозбереження, зазначає директор ЗОШ № 21 Галина Лугова.

«Зелену школу, у якій навчатимуться 210 учнів початкових класів, обладнали сучасною системою рекуперації повітря, що забезпечуватиме прохолоду в класах влітку і зберігатиме тепло взимку, – розповідає вона. – Також на даху будуть встановлені сонячні батареї».

У новому корпусі розмістяться сім класів, спальні, ігрова кімната, читальний та актовий зал, туалети з душовими кабінами.

Зручна збірна конструкція може експлуатуватися до 100 років, зазначив посол Міністерства закордонних справ Фінляндії Юхані Тойвонен, який завітав на урочисте відкриття «зеленої школи» 13 вересня 2016 року. “Зелена школа” – втілення екологічного мислення, – наголосив дипломат. – Поки що такий проект – єдиний в Україні, але, сподіваюся, не останній».

На виготовлення модуля «зеленої школи» та його установку урядом Фінляндії у вигляді гуманітарної допомоги було виділено 2,4 млн євро, а владою Херсона – 3,5 млн гривень.

За словами міського голови Херсона Володимира Миколаєнка, після успішного зведення «зеленої школи» у Антонівці з’явилась ідея за кошти міста побудувати подібний навчальний заклад у селищі Комишани.