Великий Бар’єрний риф у небезпеці
21.04.2016

Вчені в Австралії виявили критичний стан коралів Великого Бар’єрного рифу внаслідок їхнього знебарвлення. На картах, розроблених вченими, видно, що після недавньої підводної теплової хвилі постраждало приблизно 93 відсотки ділянки рифу протяжністю 1500 миль.

Дослідники зазначають, що масове знебарвлення є наймасштабнішим за всі роки і набагато серйознішим, ніж у 1998 і 2002 роках.

95893853_coral_news-large_trans++eo_i_u9APj8RuoebjoAHt0k9u7HhRJvuo-ZLenGRumA

«Ми ніколи не бачили знебарвлення коралів такого масштабу», – сказав професор Террі Хьюз, який зібрав команду з 300 вчених для дослідження цього явища.

Знебарвлення коралів відбувається тоді, коли вони зазнають стресу. Такі масштабні зміни відбуваються переважно через підвищення температури води, особливо якщо після цього наступає період теплішої погоди. Дослідники припускають, що пошкодження коралів спричинило явище Ель-Ніньйо в сукупності з глобальним потеплінням.

Колір коралів зумовлений наявністю мікроскопічних водоростей, які живуть в його тканинах. Коли корали піддаються стресу, водорості полишають корал, а його напівпрозорі тканини без водоростей виглядають блідими.

Докладніше