Розміри санкцій за недотримання норм пожежної безпеки збільшили як для пересічних українців, так і для посадових осіб
Народні депутати у першому читанні підтримали законопроєкт, який посилює відповідальність за пожежі в екосистемах, зокрема, й навмисні підпали. Про це стало відомо під час пленарного засідання ВРУ 16 грудня.
Йдеться про законопроєкт номер 3755 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж”.
Він вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення й передбачає підвищення розмірів штрафів за :
– порушення вимог законодавства з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання;
– порушення правил пожежної безпеки на залізничному, морському, річковому і повітряному транспорті
– здійснення суб’єктом господарювання господарської діяльності без дотримання вимог законодавства у сфері пожежної безпеки
– невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань цивільного захисту, нагляду та контролю за станом захисту територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру.
Також йдеться про збільшення штрафів за порушення пожежної безпеки. Для звичайних українців 10 до 100 разів, а для посадових осіб – до 200 разів.
Нагадаємо, що у році, який минає, кількість пожеж у природних екосистемах у 2020 році зросла майже на 50 відсотків, а площа, охоплена вогнем – у 4 рази.
Як стало відомо раніше, за лісові пожежі, які з квітня по жовтень бушували по всій території України – від Чорнобиля до Луганщини – нашій державі доведеться відповідати в Європейському суді.
Рада зробила крок до посилення відповідальності за лісові пожежі
Верховна Рада підримала у першому читанні законопроект №3755 щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж. Зазначимо, що за проголосували 324 депутати, 10 – утримались та 32 – не голосували.
Як вказується у пояснювальній записці аномально низька кількість опадів у 2019 та 2020 роках, зниження рівня ґрунтових вод, а також найвищі за останнє сторіччя показники середньодобової температури, призвели до збільшення кількості пожеж у природних екосистемах у 2020 році майже на 50 %, а загальної площі, охопленої вогнем – у 4 рази.
За порушення вимог з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергообладнання суб’єктів електроенергетики, суб’єктів відносин у сфері теплопостачання та споживачів електроенергії хочуть карати попередженням або штрафом для громадян і працівників від 1700 до 3400 гривень, а для посадових осіб – від 3400 до 5100 гривень. Зараз штрафи за такі порушення становлять від 17 до 170 гривень.
Порушення встановлених на залізничному, морському і річковому транспорті правил пожежної безпеки для громадян загрожуватиме штрафом від 1700 до 3400 гривень, для посадовців – від 3400 до 5100 гривень.
А за таке порушення на повітряному транспорті штрафи хочуть встановити на рівні від 2550 до 4250 гривень для громадян, та від 4250 до 5950 гривень – для посадовців.
За порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, а також використання пожтехніки та засобів пожежогасіння не за призначенням може загрожувати попередженням або штрафом для громадян від 1700 до 3400 гривень і для посадовців – від 3400 до 5100 гривень.
Зараз ці порушення караються попередженням або накладенням штрафу на громадян від 8,5 до 119 гривень і на посадовців – від 34 до 170 гривень.