Відбулося засідання Парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики
20.02.2020

19 лютого на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики почався розгляд підготовленого до другого читання проєкту Закону України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» №2370 від 01.11.2019 року.
Також за результатами розгляду питань порядку денного Комітет рекомендуватиме Верховній Раді України доопрацьований до другого читання з урахуванням пропозицій та поправок проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками» №0853 від 29.08.2019 року, прийняти у другому читанні та в цілому як Закон із техніко-юридичними правками. Асоціація міст України брала участь у засіданнях профільного Комітету та проводила аналіз зазначених проєктів, надсилала пропозиції і зауваження.


Мета проєкту №2370:
– встановити правові основи діяльності зі створення, функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних;
– встановити принципи створення та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних;
– забезпечити міжгалузеву інтеграцію геопросторових даних та даних кадастрів;
– сформувати сучасну систему забезпечення потреб суспільства у всіх видах географічної інформації;
– забезпечити відкриття у мережі Інтернет геопросторових даних та метаданих, які створюються у публічному секторі та підприємствами – монополістами.
Основні завдання проєкту №0853:
– вирішення проблеми документального оформлення передачі водного об’єкта в користування;
– врегулювання питання взаємовідносин між орендарем водного об’єкту та особою, яка одержала дозвіл на спеціальне водокористування в межах цього водного об’єкту;
– врегулювання питання скидів водокористувачем зворотних вод у орендовані водні об’єкти(такі скиди є необхідними, зокрема, при використанні води для зрошення).