Відбувся світовий конгрес охорони природи МСОП
Відбувся світовий конгрес охорони природи МСОП
11.09.2016

З 1 по 10 вересня 2016 р. в м. Гонолулу, штат Гаваї, США, відбувся світовий конгрес охорони природи, організований та проведений Міжнародним союзом охорони природи. У конгресі взяли участь близько 10 тис. осіб з понад 160 країн світу.

Під час конгресу разом із обговореннями важливих для охорони довкілля питань також були проведені важливі організаційні заходи: вибори президента, фінансового директора, голів галузевих комісій та членів ради від регіонів, затвердження робочого плану на 2017-2020 роки.

Учасники конгресу ділилися найкращими практиками управління заповідними територіями в своїх країнах. Крім цього, вони розповідали про оптимізацію менеджменту ПЗФ шляхом застосування розумних технологій, про переваги приватного утримування заповідних територій та шляхи вирішення конфліктів під час їхнього створення.

Відбувся світовий конгрес охорони природи МСОП

Особливу увагу приділили питанням збереження екосистем островів, зокрема і гавайських, 90% біорізноманіття яких є ендеміками, що є найвищим рівнем ендемізму на планеті. Через це природа островів є дуже вразливою до негативного впливу зовнішніх факторів, особливо змін клімату та інвазійних видів. Турбуючись про майбутнє свого довкілля та збереження його для прийдешніх поколінь, гавайський уряд вирішив до 2045 року повністю перейти на використання енергії з відновлювальних джерел.

Армія США доклала значних зусиль до збереження гавайської природи. Зокрема, на островах вона опікується 75 зникаючими видами, висадила більше 27 тис. рідкісних рослин у дику природу і на це все витрачає щороку мільйони доларів. Воєнно-морські сили спільно із університетами досліджують поведінку морських тварин, залучені до моніторингу, а повітряні сили відновлюють болота для птахів, засаджують рослинами піски, щоб не розширювали пустельну зону.

Всесвітній конгрес з охорони природи завершився «гавайськими зобов’язаннями», які взяв на себе МСОП як один із лідерів екологічного руху на планеті, та з якими можна ознайомитися за посиланням

Докладніше