Відповідальне споживання
13.11.2020

Відповідальне споживання (англ. responsible consumption), або розумне чи стійке споживання — поняття в економіці, яке характеризує економне використання природних ресурсів в рамках задоволення тільки необхідних потреб.

Цілі сталого розвитку

Сьогодні приблизно 1,3 мільярда тон усієї їжі, що виробляється для споживання людством, щорічно втрачається або йде у відходи на суму понад 940 мільярдів доларів, у той час як приблизно 815 мільйонів людей з усього світу страждають від хронічного недоїдання і більше, ніж 2000 мільйонів людей страждають від дефіциту мікроелементів.

117685784_231923838259403_205683153447768113_nЕкономічне зростання і сталий розвиток вимагають термінового скорочення впливу на екологію шляхом змін у виробництві та споживанні товарів і ресурсів. Найбільшим споживачем води у всьому світі є сільське господарство, адже на потреби зрошення витрачається майже 70% усіх запасів прісної води, придатної для використання людьми. Ефективне управління нашими спільними природними ресурсами, а також методи утилізації токсичних відходів і забруднюючих речовин, є важливими цільовими показниками у досягненні цієї мети. Заохочення галузей, підприємств і споживачів до утилізації та скорочення обсягів відходів є настільки ж важливим, як і підтримка країн, що розвиваються, у запровадженні більш раціональних моделей споживання до 2030 року.

images (12)Значна частина населення у світі досі споживає настільки мало, що цього недостатньо для задоволення навіть їхніх базових потреб. Скорочення удвічі обсягів харчових відходів на душу населення, на рівні роздрібної торгівлі та споживання, також має важливе значення для створення ефективнішого виробництва та ланцюгів постачання. Це може сприяти досягненню продовольчої безпеки та переходу до більш ресурсоефективної економіки.

Ціль сталого розвитку (ЦСР) 12.3 – скоротити вдвічі глобальні харчові відходи на рівні роздрібної торгівлі та споживачів і зменшити втрати харчових продуктів у виробництві та мережі постачальників (включаючи втрати після збору врожаю) до 2030 року, а також вирішення інших пов’язаних цілей, таких як недоїдання, зміна клімату та збереження природних ресурсів.

Quorn-Foods

Quorn став першим великим брендом, який запровадив маркування вуглецю. Дані про СО2 на етикетці допоможуть споживачам дізнатися про вплив харчової промисловості на довкілля і приймати усвідомлене рішення щодо покупки. Нові етикетки з’являтимуться на продуктах Quorn з червня впродовж року. А вже з січня цього року інформація про вуглецевій слід 30 найбільш продаваних продуктів Quorn розміщена у відкритому доступі на сайті компанії. Усі показники сертифіковано Carbon Trust. Обсяг викидів парникових газів розраховуватиметься за допомогою інструментів цієї британської незалежної організації. Пітер Гаррісон, один із керівників компанії Quorn Foods, каже, что «йдеться про надання людям інформації, необхідної для обґрунтованих рішень про їжу, яку вони споживають, та вплив, який вона має на клімат нашої планети».