Вкрадений Дніпро: 85% берегів річки недоступні для киян
04.12.2017

Агенція журналістики даних «ТЕКСТИ.org.ua» провела дослідження берегової лінії Дніпра в м. Київ, в результаті якого виявилось, що лише 15% берегів річки знаходяться у вільному доступі для прогулянок чи купання. Інша ж територія зайнята промзонами, парканами, чагарниками або дорогою.

Досліджувалась територія пішки, велосипедом та за допомогою моторного човна, адже далеко не всюди дослідники змогли пройти по берегу.

Після того як дослідники проаналізували стан берегової території , було виділено 6 категорій відповідно до доступності для людей – від «Ідеально. Прогулянкові набережні без доріг і автомобілів» до «Загороджені зони (без доступу)». Проте найбільше території підпадає під категорію «проблемних» , до якої входять так звані «псевдонабережні» або зони, де рослинність ускладнює чи унеможливлює доступ до води. Усі категорії на берегах річки та інформація щодо берегових зон зведені в декілька інфографік .

thumbnail

Та все ж найбільш разючим виявилась проблема забудови на березі Дніпра. Адже за Водним кодексом України: «Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною: – для великих річок, водосховищ на них та озер — 100 метрів».

«ТЕКСТИ.org.ua» оформили власні дослідження у проект та написали власні рекомендації щодо поліпшення ситуації з доступом киян до річки Дніпро, серед яких особливо виділені рекомендації структурам, що впливають на доступність річки.