Volkswagen
Volkswagen виплатить $ 4,3 млрд через неправдиві дані про викиди
11.01.2017

Автомобільна компанія Volkswagen визнала себе винною у злочинних діях з метою обману клієнтів та влади США і заплатить 4,3 мільярди доларів американській владі.

Про це повідомляє The Verge.

Згідно з повідомленням, злочинні дії компанії розглядаються у якості кримінальних та адміністративних правопорушень.

Як зазначається, компанія визнала себе винною також в порушенні акту про чисте повітря, у перешкоджанні здійсненню правосуддя та у тому, що занижувала дані про шкідливі викиди.

Також наголошується, що вартість врегулювання конфлікту, як очікується, перевищить $ 20 млрд.

«Volkswagen дуже шкодує про те, що такі дії привели до кризи. Так як все це вийшло на поверхню, ми працювали не покладаючи рук, щоб зробити все правильно для наших клієнтів і постраждалих. Ми вже досягли певного прогресу на цьому шляху», — сказав генеральний директор групи Volkswagen Маттіас Мюллер в заяві.

«Ці угоди, які ми досягли з урядом США, відображають нашу готовність вирішувати наші незаконні дії. Вони є важливим кроком вперед для нашої компанії і всіх наших співробітників», — додав він.

В рамках врегулювання конфлікту, у Volkswagen буде проводитись незалежний моніторинг протягом трьох років з метою оцінки, контролю та стеження за діями компанії.

Volkswagen також зобов’язаний вкласти $ 2,7 млрд у програми захисту довколишнього середовища, аби компенсувати викиди оксиду азоту дизельних автівок компанії. Крім того, концерн у найближче десятиріччя має вкласти $ 2 млрд у розвиток транспортної інфраструктури з нульовим рівнем викидів.

Також, як повідомляє CNN, 10 січня шістьох керівників компанії звинуватили у злочинних діях.

«Вони відповідали за розробку двигуна і обслуговування на борту управління. Керівники серйозно зловживали своїм становищем», — сказала генеральний прокурор США Лоретта Лінч.

Нагадаємо, у червні 2016 Volkswagen погодився виплатити $15 млрд для владнання скандалу із викидами.

Джерело