Впровадження енергомаркування в Україні: покупець за хвилину зможе дізнатися про енергоефективність будматеріалів
30.11.2016

Андрій Лесьо, керівник інтернет-видання OKNA.ua на конференції у рамках виставки «Енергоефективність – відновлювана енергетика – 2016» представив енергомаркування вікон та стінових матеріалів. Його розробили разом з Державним підприємством «Український науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут будівельних матеріалів і виробів» (НДІБМВ).

Енергомаркування потрібне передусім для того, щоб покупець всього за хвилину міг дізнатися про характеристики вікна чи стінового матеріалу. Саме тому інформація подана лаконічно і мовою, доступною для звичайних людей, які легко зможуть визначити рівень енергозбереження матеріалів.

Енергомаркування розроблене на основі діючих стандартів. У розвинених країнах воно вже довело свою потрібність і ефективність. Нижче наведені приклади низки маркувань різних країн: показано принцип генерації, за яким показником нормується вікно, а також враховується розмір і архітектура вікна

Впровадження енергомаркування в Україні: покупець за хвилину зможе дізнатися про енергоефективність будматеріалів

Щодо нашої країни, то впровадження енергомаркування матиме низку переваг. Українці стануть більш обізнаними щодо енергоефективності будматеріалів, відповідно, рівень енергозбереження, енергетичні характеристики і якість таких матеріалів підвищиться. А завдяки зниження демпінгу на ринку вікон та у сегменті стінових матеріалів вдасться поліпшити економічну ситуацію.

Ключові відмінності енергомаркування:

● Маркування формується для конкретного типу і розміру вікна (СПК).

● Маркування має блок порівняння з нормативними показниками.

● Маркування може містити логотип і контакти постачальника або виробника.

● Маркування має QR-код з посиланням на детальну інформацію про продукцію.

● Маркування може містити блок посилання на сертифікат і орган сертифікації при наявності сертифікації продукції.

Щоб на прикладі ознайомитися з енергомаркуванням, варто скористатися електрокалькулятором.


4Впровадження енергомаркування в Україні: покупець за хвилину зможе дізнатися про енергоефективність будматеріалів

В його основі покладено методику розрахунку теплових характеристик вікон і дверей в Україні, яка є аналогом європейської методики згідно норми EN ISO 10077-1:2006 у розрахунковій частині.