Всесвітній день лісів
21.03.2023

Офіційно Всесвітній день лісів почали відзначати з 1971 році, коли під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства обговорювалась важливість вміння цінувати значення власних лісових ресурсів. Тоді і започатковано ідею проголошення Всесвітнього дня лісів, яку підтримала Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Зазначалося, що цей день має бути важливішим за Всесвітній день дерева та використовуватись для поширення інформації про всі аспекти багатства лісу, представлені з трьох позицій: виробництво, захист та відновлення, а також їхній зв’язок із заповіданням.

Захист лісів України є невід’ємною складовою природоохоронних заходів. Лісистість в різних природних зонах суттєво відрізняється і не досягає оптимального рівня, який би найбільш позитивно впливав на клімат, ґрунти, водні ресурси, допомагав би зменшити наслідки ерозійних процесів та забезпечував більшу кількість деревини.

З 1 січня 2019 року в Україні набрав чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів», який посилює заходи проти знищення українських лісів. Порушники правил пожежної безпеки в лісах заплатять штраф, який збільшився у 5 разів і зараз становить 5–15 мінімумів неоподатковуваних доходів (раніше він становив 1–3 неоподатковуваних мінімуми). Якщо необережне поводження з вогнем призвело до пожежі, штраф зростає до 15–50 мінімумів, а чиновники у такому випадку сплатять до 35–60 мінімумів. Також з 3–7 до 15–35 неоподатковуваних мінімумів збільшили штраф за введення в експлуатацію підприємств без обладнання, яке не допускає шкідливого впливу на ліс.