Всесвітній день здоров’я
07.04.2023

Фізичне, духовне та соціальне благополуччя становлять здоров’я, яке не обмежується лише відсутністю хвороб і фізичних вад. Це є першочерговою та найважливішою потребою, яка впливає на здатність людини до праці та забезпечує гармонійний розвиток особистості.

Кожного року 7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я (World Health Day), щоб привернути увагу громадськості до проблем охорони здоров’я. У цей день у 1948 році набрав чинності Статут Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Починаючи з 1950 року, проводяться заходи, що мотивують людей вести здоровий спосіб життя та приділяти більше уваги профілактиці захворювань. Традиційно обговорюються найбільш важливі проблеми у сфері охорони здоров’я.

Кожного року ВООЗ визначає окрему тему конкретного свята. У 2023 році це тема “Здоров’я для всіх”. Кожна людина має право на доступність послуг, яких вона потребує для збереження свого здоров’я. Медичні служби повинні забезпечити рівний доступ для всіх без будь-якої дискримінації за ознаками наявності фінансових ресурсів, місця проживання, виду захворювання або часу звернення за допомогою.

Активні бойові дії зміщують фокус медичної допомоги на лікування травм, поранень, опіків та переломів. Однак, це призводить до меншої пріоритетності допомоги пацієнтам з неінфекційними захворюваннями, які потребують постійного лікування, наприклад, пацієнти з туберкульозом, ВІЛ, діабетом та серцево-судинними захворюваннями. У зв’язку з цим, військові дії не дозволяють виявити небезпечні захворювання на перших стадіях, такі як онкологічні хвороби та туберкульоз. Крім очевидних захворювань, війна сильно вплинула на психічне здоров’я населення, тому щодня з’являється все більше людей з виявленням психічного розладу.