Всесвітній метеорологічний день
23.03.2023

Всесвітній день метеорології заснований Всесвітньою метеорологічною організацією (ВМО) і відзначається з 1961 року. Метою відзначення цього дня є привернути увагу до метеорології і метеорологічної служби у забезпеченні добробуту населення.

Погода є популярною темою для обговорень в побуті. Вона часто впливає на настрій, самопочуття та здійснення наших планів. Гідрометеорологи мають важливу роль у забезпеченні співпраці у галузях авіації, дорожнього транспорту, міського господарства та промисловості.

Всесвітня метеорологічна організація зосереджується на дослідженні погодних, кліматичних та водних явищ, які становлять майже 90 % від загальної кількості природних катастроф. Зусилля членів ВМО спрямовані на забезпечення прогнозів та раннього попередження про подібні небезпеки з метою запобігання та пом’якшення наслідків стихійних лих, порятунку життів людей, а також зменшення масштабів збитків для майна та навколишнього середовища. Всесвітня метеорологічна організація використовує ефективне управління ризиками, допомагає зменшити наслідки негоди та зберегти життя та здоров’я людей.

У 2023 році цей день має тему – «Майбутнє погоди, клімату та води для наступних поколінь».