Використання річного приросту деревини в Європі
21.02.2022

Ліс – величезний природний ресурс, частка якого становить більш як 30% території планети. Європейські ліси, куди входять і українські, становлять лише 5%, однак вони використовуються найбільш інтенсивно.
Одним із показників сталого користування лісовими ресурсами є приріст деревини, який також характеризує і ефективність лісової політики держави.
Потенціальні запаси і можливості українських лісів великі й, на думку спеціалістів та міжнародних експертів, повністю не використовуються. Використання щорічного приросту перебуває в межах 60%, а в країнах Європи цей показник становить 70–80%.
В Україні впродовж року вирубується лише 0,9% запасу, тоді як у Швейцарії щорічний обсяг рубок відповідно становить 1,9% запасу, Чехії – 2,4%, Фінляндії – 2,8%, Великобританії і Бельгії – 3 і 3,1%.
Через збільшення площі стиглих і перестійних насаджень у лісах України, в найближчі роки об’єктивним є збільшення норми заготівлі деревини.
Щорічно заходи з формування і оздоровлення лісів (рубки догляду, санітарні, лісовідновні, реконструктивні та інші) здійснюються на площі до 403 тис. га.