Web-презентація книги «Нехай буде вода. Ізраїльський досвід»
23.03.2021

23 березня 2021 року експерти Міжрегіонального центру наукових досліджень та експертиз взяли участь у web-презентації книги «Нехай буде вода. Ізраїльський досвід вирішення світової проблеми нестачі води» на платформі ZOOM, яку провели представники Посольства держави Ізраїль в Україні.

У заході взяли участь 47 фахівців, зокрема, представники міністерства захисту довкілля України, Посольства держави Ізраїль в Україні, народні депутати, науковці, громадські активісти з усіх куточків України, експерти з Ізраїлю та Америки.

Автор книги «Нехай буде вода. Ізраїльський досвід вирішення світової проблеми нестачі води» Сет М. Сігель у своєму виступі презентував свою працю, де досліджено вплив кліматичних змін на стан водних ресурсів у світі, основні етичні засади особливого ставлення ізраїльтян до води, історію успіху «фантазійного» водного плану, який перетворився у реальність. Сет М. Сігель розказав про екологічно-дружні технології у водному господарстві Ізраїлю та поділився «секретом» успіху ізраїльської водної філософії.

В дискусійній панелі були обговорені питання:

– Управління національною системою водопостачання: досвід Ізраїлю та України.

– Екологічні проблеми поверхневих водойм: загрози для природних екосистем і здоров’я людей.

– Проблеми змивання агрохімікатів з сільськогосподарських угідь у водні об’єкти.

– Економічні механізми збалансованого водокористування.

– Формування нового ставлення у суспільстві до води, інформаційно-просвітницька робота з населенням щодо збереження водних ресурсів.

– Екологічно дружні технології очищення забруднених вод.