За програмою «70/30» киянам можна буде ставити на дахах будинків сонячні батареї
05.05.2016

В рамках реалізації Програми співфінансування «70/30» енергоефективних заходів в будинках ОСББ та ЖБК комісія Київради з питань ЖКГ розширила напрямки впровадження теплосанації (утеплення фасадів, ремонт покрівель, вентиляції, заміна вікон та дверей тощо). Про це на своїй сторінці у мережі Фейсбук повідомив голова комісії Володимир Бондаренко.

Як зазначив Бондаренко, на сьогоднішній день найпоширенішими джерелами альтернативної енергії є сонячна і вітрова енергія. І якщо в умовах міста важко собі уявити застосування вітрової енергії, то застосування сонячних батарей та колекторів, які можна встановити на дахах будинків, є цілком реальним.

Також, відповідно до внесених змін, стане можливим виконання капітального ремонту або технічного переоснащення внутрішньобудинкового електричного обладнання. Оскільки сучасна новітня електропроводка і система лічильників краще зберігають енергію і витрачають менше енергії на своє утримання, заміна електричного обладнання — це гарний механізм економії і безпеки.

Що також дуже важливо, у Положення вносяться зміни, відповідно до яких забороняється участь у конкурсі переможців попередніх років, які не виконали роботи, що фінансувалися за рахунок власних коштів ОСББ та ЖБК, до повного виконання цих робіт.

Крім того, в Положення вносяться зміни, згідно з якими ОСББ та ЖБК надаються додаткові можливості (умови) гарантування вартості, що в рамках проекту «70/30» виконуються за рахунок коштів ОСББ та ЖБК.

Нагадаємо, у Києві триває цьогорічний етап «Конкурсу на кращий проект енергозбереження в будинках ОСББ та ЖБК». Це унікальний для України проект, суть якого полягає у реалізації заходів енергозбереження за принципом співфінансування. Місто оплачує 70% вартості робіт, мешканці – 30%.

Джерело