Засідання клубу «Ділові жінки Донбасу»
20.10.2016

19 жовтня 2016 р. у м. Слов’янськ відбулося чергове засідання клубу «Ділові жінки Донбасу».

Засідання відбулось в рамках виконання проекту ПРООН/ГЕФ «Центр сприяння відновленню Сходу України на засадах збалансованого розвитку». Організатором заходу є громадська організація «Збалансований розвиток – Схід» за сприяння проекту ПРООН/ГЕФ «Інтеграція положень Конвенцій Ріо в національну політику України».

Україна досягла певного прогресу у сфері сприяння ґендерній рівності та розширення прав і можливостей жінок після ухвалення Пекінської декларації та Платформи дій. Зокрема, було сформовано основні складові інституційного механізму забезпечення ґендерної рівності, законодавчу базу було приведено у відповідність до міжнародних стандартів. Набув розвитку потужний сектор громадських організацій, діяльність яких спрямована на уповноваження та захист прав жінок і забезпечення ґендерної рівності.

Засідання клубу «Ділові жінки Донбасу»

Проте, в Україні декларовані права та можливості особистості, незалежно від статі, реально не дотримуються. Продовжують відтворюватися упереджене ставлення й гендерна дискримінація, жінки та чоловіки загалом мають неоднаковий доступ до соціальних статусів, ресурсів, привілеїв, престижу та влади. Інтеграція української держави у світове співтовариство потребує переосмислення місця й ролі жінок у суспільстві, їх рівноправної участі в усіх сферах життєдіяльності і, зокрема, в політиці й державотворенні.

На круглому столі обговорювалися такі питання:

– Сприяння кращому впровадженню реформ та врегулюванню конфлікту на Сході України шляхом залучення жінок до прийняття управлінських рішень.

– Роль жінки-підприємця в суспільстві: особливості ведення власного бізнесу.

– Жінка – керівник: плюси і мінуси.

– Роль жінки в системі сучасної освіти.

– Культурно-просвітницька діяльність жінок як чинник національного відродження України.

– Підтримка жіночих ініціатив для підвищення спроможності місцевих громад.

– Необхідність захисту жінки під час військових конфліктів.