Засідання робочої групи зі збереження річки Рось
28.02.2023

28 лютого 2023 року відбулося засідання робочої групи з підготовки плану дій щодо відновлення та збереження річки Рось, яка була створена Корсунь-Шевченківською міською радою у зв’язку з петицією, яку підписали 25 тисяч небайдужих громадян.
У засіданні взяли участь представники органів державної влади, місцевого самоврядування, експерти ГО «Міжрегіональний центр наукових досліджень та експертиз», громадськості, депутати різних рівнів представництва та науковці.


Необхідно здійснити цілий комплекс першочергових заходів: перевірити виконання водокористувачами у басейні р. Рось умов надання дозволів на спеціальне водокористування щодо забору води та скиду забруднених стоків. Треба визначити найкритичніші ділянки забруднення. Очисні споруди не функціонують належним чином, це викликає біологічне забруднення вод росі. Гідроелектростанції на середніх та малих річках України негативно впливають на гідрологічний стан річок, і р. Рось – яскравий приклад. Практика щодо демонтажу малих ГЕС широко поширена у всьому світі.