Затверджено порядок ведення лісовпорядкування
13.01.2022

МІНДОВКІЛЛЯ ЗАТВЕРДИЛО ПОРЯДОК ВЕДЕННЯ ЛІСОВПОРЯДКУВАННЯ!Значна частина рубок у кожному лісгоспі відбувається не просто так, а на основі так званих матеріалів лісовпорядкування. Це по суті менеджмент-план для лісгоспу. Місця та способи проведення багатьох рубок, побудова доріг, охорона лісів та купа інших речей – усе це встановлюється матеріалами лісовпорядкування.
Матеріали лісовпорядкування зазвичай розробляються раз на десять років. Логічно, що лісовпорядкування мало б відбуватися за чіткими правилами, однак донедавна таких правил просто не існувало.


Новий Порядок ведення лісовпорядкування містить низку позитивних нововведень:
По-перше, матеріали лісовпорядкування будуть проходити громадське обговорення. Будь-хто може надати пропозиції та зауваження до запланованих рубок чи інших заходів, тож не забувайте періодично перевіряти сайти обласних управлінь лісового господарства. Міндовкілля зі свого боку може направити матеріали лісовпорядкування на доопрацювання, якщо лісгосп проігнорував адекватні зауваження громадян.
По-друге, матеріали лісовпорядкування будуть доступні онлайн. Це стосується і карт лісів. Як не дивно, але по багатьох лісгоспах актуальних карт у публічному доступі й досі немає. Можливість ознайомитись з матеріалами лісовпорядкування – це значний крок до прозорого ведення лісового господарства.
По-третє, у матеріалах лісовпорядкування тепер будуть фонди лісорозведення. Стане легше проконтролювати, чи не збирається якийсь лісгосп засадити деревами степи або луки.