Актуальна водна ситуація в річкових басейнах
06.03.2023

Мінлива та прохолодна погода сприяла подальшому зниженню рівнів води на річках Карпатського регіону, спад паводка досі триває на річках Закарпаття.
На рівнинних річках рівні коливалися без суттєвих змін водності, у зв’язку зі спадом водності Верхнього Дніпра з початку березня розпочалося зменшення припливу до Київського водосховища.
Район басейну річки Дніпро:
За інформацією Укргідрометцентру, зберігається незначне затоплення заплави на ділянці Десни смт. Макошине-с.Морівськ та перевищення відміток порушення транспортного сполучення у Корюківському районі Чернігівської області.
У межах захисного масиву м. Ржищів Обухівського району Київської області станом на 07.03 підтоплено 10 присадибних ділянок та 5 погребів.
У зв’язку з підвищеною водністю на річках Волинської області, утримується підтоплення: в Камінь-Каширському районі – 4010 га, Ковельському районі – 3016 га. Загалом площа зменшилася та становить 7026 га с/г угідь.
За інформацією Укргідрометцентру, 6-9 березня на ділянці Десни Макошине-Морівськ утримуватиметься незначне затоплення заплави з порушенням транспортного сполучення з окремими прирічковими селами у Корюківському районі Чернігівської області (І рівень небезпеки – жовтий).


Район басейну річки Вісла:
На річках басейну Західного Бугу утримується вода на понижених ділянках на р. Західний Буг в м. Буськ.
У с. Завадів Яворівської територіальної громади Львівської області водами р. Завадівка (притока р. Сян) у зв’язку з підвищенням рівнів води та захаращеністю русла річки підтоплено 5 присадибних ділянок.
Район басейну річки Дністер:
На території Комарнівської ОТГ Львівської області водами р. Верещиця площа підтоплень зменшилася до 180 га с/г угідь у межах Верещицької о/с.