Австралія перетворить покинуте золоте родовище у джерело альтернативної енергії
17.11.2016

В Австралії найбільше золоте родовище Кідстон перетворять на першу у світі гібридну гідроакумулюючу систему зберігання енергії з інтегрованою сонячною електростанцією.

Для створення унікального об’єкту австралійська компанія Genex планує використовувати два величезні кратера глибиною 300 м, що залишилися після видобутку золота.

Зараз на території родовища вже будується сонячна електростанція потужністю 50 МВт, яку планують ввести в експлуатацію до кінця 2017 року. Її вартість оцінюється в 100 млн доларів.

Очікується, що сонячні панелі будуть генерувати 145 тис. МВт-год на рік, чого достатньо, щоб забезпечити електроенергією близько 27,5 тис. австралійських домогосподарств.

Другим етапом реалізації проекту стане створення гідроакумулюючої станції потужністю 300 МВт. Щодня система акумулювання буде працювати з 7-годинним циклом, що дозволить їй забезпечувати подачу в мережу 2250 МВт-год енергії.

Передбачається, що для створення гідроакумулюючої системи зберігання енергії будуть використовувати два резервуара на різних висотах, як правило, від 100 до 1000 метрів, і можливість перекачувати між ними воду. Різниця висот (висота напору води) і обсяг води, який зберігається у верхньому резервуарі, визначають потенційну енергію всієї системи. Коли попит низький, електрика з електромережі буде використовуватися, щоб перекачати воду у верхній резервуар. Коли попит на електроенергію зростає, вода скидається у нижній резервуар. Коли вода перетікає по тунелю ,або по трубі, в нижній резервуар, вона приводить в дію турбіну підземної електростанції, яка перетворює потенційну енергію в електрику.

Сьогодні в Австралії працює три гідроакумулюючі електростанції, які пов’язані з гідроенергетичними об’єктами на річках, а нова система буде інтегрована з сонячною станцією. Так, вода між резервуарами буде безперервно перекачуватися в закритому циклі, не скидаючись.

«Місце для будівництва сховища та інфраструктура, що залишилася після закриття золотого родовища – два наповнених водою величезних резервуара в безпосередній близькості один від одного, з греблею і трубопроводом – ідеально підходять для реалізації проекту, – аргументують у компанії. – Крім того, на території рудника залишилися лінії електропередач і підстанції, що спростить передачу накопиченої електроенергії, а також заощадить сотні мільйонів доларів, які потрібні були б на створення нової інфраструктури».