Лісовий слон на прогалині центральноафриканського національного парку Дзанга-Санга – ще одна рідкісна тварина, позбавлена природного середовища існування. Світова спільнота прагне реалізувати план щодо зупинення зменшення варіативності життя до 2020 року, але в ООН попереджають, що два найважливіші завдання на цьому шляху перебувають під загрозою зриву.
На конференції по збереженню рідкісних видів у Пхьончхані ООН наголосила, що задля досягнення поставлених цілей до 2020 року необхідно збільшити зусилля. Проміжний звіт щодо актуального стану речей було опубліковано в понеділок на початку 12-ої Конференції Сторін Конвенції про охорону біологічного різноманіття в південнокорейському повіті Пхьончхан.
Звіт мав на меті підкреслити критичність ситуації. «Хоча в деяких сферах діяльності було досягнуто значних успіхів, все ж у більшості випадків необхідні додаткові зусилля», – відзначають в ООН.
Так, два найважливіші завдання, які були поставлені у 2010 році на конференції в японському Наґої, а саме: повне зупинення знищення природних середовищ існування та зменшення темпів вимирання рідкісних видів у два рази, на разі перебувають на межі краху: “Швидкість вирубування лісів зменшується у всьому світі, але вона все ще загрозливо висока”, – повідомляють у звіті.
Захист рідкісних видів також не є на належному рівні. Поодинокі досягнення не оприявнюють ніяких ознак зниження ризику зникнення птахів, ссавців, земноводних та коралів.
Такі організації з охорони навколишнього середовища як Всесвітній фонд дикої природи (ВФДП) закликають світову спільноту пришвидшити впровадження заходів щодо збереження біорізноманіття. У ВФДП також незадоволені тим, що індустріальні країни досі не виконали свої фінансові зобов’язання.
До 17 жовтня учасники конференції з більш ніж ста дев’яноста країн світу планували встановити останні терміни виконання поставлених завдань. У зустрічі беруть участь представники урядів, наукових установ і недержавних організацій.