Понад 80% міського населення у світі дихають забрудненим повітрям
23.05.2016

Згідно з оновленою базою даних Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), понад 80 % населення, що проживає у містах з налагодженою системою контролю за станом атмосферного повітря, піддається впливу забруднюючих речовин, концентрація яких у повітрі перевищує норми ВООЗ. Останні дані підтверджують, що 98% міст у країнах з низьким та середнім рівнем прибутків не задовольняють вимоги з якості атмосферного повітря.

Серед найбрудніших міст світу виявилися Делі, Каїр та Дакка. У містах на південному сході Азії та на східному узбережжі Середземного моря рівень забруднення повітря зростає.

В Європі і США повітря в містах, навпаки, поліпшується. На карті, яку опублікувала ВООЗ, більшість європейських і американських міст знаходиться в “зеленій зоні”, оскільки концентрація шкідливих речовин в атмосфері невисока.

В Китаї та Індії більшість міст знаходиться в “червоній зоні”.

Забруднення повітря серйозно впливає на здоров’я жителів великих міст, наприклад, підвищується ризик серцево-судинних захворювань, інсультів, захворювань дихальних шляхів і легенів. За даними ВООЗ приблизно 7 млн випадків передчасної смерті обумовлено забрудненням атмосферного повітря та повітря всередині приміщень.

 

Докладніше