Проєкт «Онлайн-платформа “Ділись – не викидай”»
14.11.2020

Чи задумувалися Ви над тим, скільки продуктів псується у Вашому холодильнику? Скільки їжі опиняється на звалищах через безвідповідальне та нераціональне споживання? Чому у світі ще досі голодують мільйони людей, коли на смітниках псується абсолютно придатна для споживання їжа? Тоді ця рубрика саме для Вас. Саме тут розміщена інформація про можливості передачі продуктів харчування до установ чи окремим громадянам, є перелік продуктових магазинів, ресторанів, кафе, кейтерінгових компанії виїзного харчування, які пропонують залишки продукції, а також перелік соціальних закладів, які потребують такої допомоги, новини щодо волонтерських акцій. Давайте ДІЛИТИСЯ – тут найактуальніша «їжа» для Ваших думок!

Про проєкт

fao

Проєкт реалізується Всеукраїнською екологічною лігою з початку 2019 року за сприяння Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Інформацію про організації, які надають допомогу можна знайти на цій платформі та на сайті Всеукраїнської екологічної ліги: http://www.ecoleague.net/.

Платформа «Ділись – не викидай» призначена для активізації установ, організацій, волонтерських спільнот та небайдужих громадян, які готові ділитись власними ресурсами для зменшення кількості харчових втрат.

images (2)Мета – зменшити псування продовольства та харчові втрати у рітейлі та закладах харчування.

Платформа є відкритою для всіх, хто разом з нами опікується проблемами довкілля. Це місце, де ініціатори акцій та волонтери зустрічаються, обмінюються потребами та можливостями, разом зменшують харчові втрати.

Ця діяльність є добровільною та безкоштовною. Платформа не передбачає збору будь-якої грошової (готівкової або безготівкової) допомоги. Модерація усіх повідомлень на сторінці здійснюється Всеукраїнською екологічною лігою.

Реалізація та результати проєкту

Підтримувати свідоме споживання харчових продуктів через нашу платформу можна у різний спосіб:

  • пропонуйте залишки продукції, якщо ви представляєте продуктові магазини, ресторани, кафе, кейтерінгові компанії виїзного харчування;
  • повідомляйте про потреби у харчових продуктах, якщо ви є соціальним закладом – будинок людей похилого віку, будинок нічного перебування соціально незахищених осіб тощо;
  • пропонуйте власний час та зусилля, якщо ви бажаєте долучитись до вирішення важливої проблеми накопичення харчових відходів – станьте волонтером платформи «Ділись – не викидай».

Як працює Платформа?

images (14)Розміщуйте пропозиції – що та у якій кількості можете віддати. Чекаємо інформації від тих, хто потребує продукції – де ви знаходитесь, які потреби маєте. Волонтери – для вас також є сторінка.

Яка вартість цього сервісу?

Платформа є безкоштовною для всіх учасників.

Чи можливо за допомогою Платформи продати харчові продукти зі знижкою?

Ні, продажі неможливі, навіть зі значною знижкою.

Як приєднатись до проєкту?

Супермаркетам, підприємствам, кейтерінговим компаніям:

food-hero-logo-1Ви – представники соціально відповідального бізнесу? Якщо ви маєте харчові продукти (фрукти, овочі, борошняні вироби тощо), смачні страви, які не продали вчасно, та збираєтесь викинути свіжі, цілком придатні до споживання продукти тільки через те, що у вас утворились надлишки – не робіть цього ні в якому разі! Завжди знайдуться ті, кому продукти стануть у нагоді.

Передати надлишки продуктів можна через нашу платформу «Ділись – не викидай».

Перший крок – зареєструйтесь.

Другий крок – напишіть нам vel@ecoleague.net про ваше бажання віддати харчові продукти, інформація буде розміщена на Платформі у рубриці «Новини».

Третій крок – законтактуйте із соціальними закладами, яким потрібна ваша допомога, або із волонтерами, які допоможуть передати продукцію.

Четвертий крок – передайте надлишки харчових продуктів та допомагайте Природі разом з нами!

П’ятий крок – напишіть нам vel@ecoleague.net про вашу вдалу ініціативу.

Соціальним закладам:

Соціальні заклади різних типів можуть отримувати харчові продукти через платформу «Ділись – не викидай».нагодуй

Перший крок – зареєструйтесь.

Другий крок – напишіть нам vel@ecoleague.net про ваше бажання отримувати продукти, інформація буде розміщена на Платформі у рубриці «Новини».

Третій крок – законтактуйте із підприємствами, які мають надлишки харчових продуктів. Зверніться по допомогу до волонтерів, які зможуть передати продукцію.

Четвертий крок – отримайте надлишки харчових продуктів та допомагайте Природі разом з нами!

П’ятий крок – напишіть нам vel@ecoleague.net про цю подію.

Небайдужим громадянам – захисникам Природи:

Ви маєте бажання допомагати Природі та здійснювати соціально значущі справи? Приєднуйтесь до ініціативи «Нагодуй сусіда» та станьте волонтером платформи «Ділись – не викидай»!

Волонтером може бути кожен, але просимо звернути особливу увагу, якщо ви:

  • студенти природничих спеціальностей,
  • студенти, які після навчання здійснюватимуть соціальну роботу різних напрямізавантаженняв
  • майбутні журналісти

Перший крок – зареєструйтесь.

Другий крок – оберіть волонтерський напрям та дійте!

Третій крок – напишіть нам vel@ecoleague.net про свій практичний досвід.

Розміщуйте пропозиції – що та у якій кількості можете віддати. Чекаємо інформації від тих, хто потребує продукції – де ви знаходитесь, які потреби маєте. Волонтери – для вас також є сторінка.

З усіх питань та пропозицій ви можете написати на vel@ecoleague.net