Розробки Іван представив на цьому тижні в Харкові, його концепція виходу України з екологічної кризи представлена в книзі «Територія без відходів: інноваційний погляд».
За оцінками фахівців, які наводить дослідник, сьогодні загальна площа місць скупчення відходів в Україні займає до 7% території країни. На цих звалищах зберігаються мільярди тонн матеріалів, зокрема небезпечних. Аналіз формування екологічних, медичних і демографічних проблем країни показав Івану, що нині у нас не існує технології для переробки накопичених відходів в промислових масштабах. Серед технологій, запропонованих Іваном Бондаренко, – інноваційна система транспортування відходів, для роботи якої не потрібні паливо і електроенергія. «Принцип роботи Енергоавтономний системи транспортування відходів II – V класу небезпеки, про яку йдеться в книзі, дуже простий, – каже винахідник. – Відходи або інші вантажі надходять в накопичувальну ємність і діють на поршень в циліндрі зі стисненим повітрям, витісняючи останній в порожнину електротурбіни і генеруючи електроенергію в процесі всієї завантаження. Після цього електроенергія передається на акумулятор і електродвигун. При повному завантаженні ємність йде по тунелю або монорельсу до місця призначення, де автоматично розвантажується і повертається таким же шляхом. Далі процес повторюється. Енергію генерує вага. Чим більше відходів, тим більше енергії ».
Перевага такої технології ще й у тому, що при переміщенні відходів або інших вантажів мінімізується людський фактор. «Це значно підвищує надійність процесу і знижує його небезпека при русі отруйних речовин територією населених пунктів. Також немає необхідності в виплаті зарплати водіям сміттєвозів, можна в кілька разів скоротити штат комунальних підприємств », – пояснює вчений.